RenovaParketExclusive.sk

Prečo si zvoliť drevenú parketovú podlahu?

Je dobre známe, že ľudské telo vyžaruje energie a zároveň pohlcuje externé energie a žiarenie nachádzajúce sa okolo nás - elektromagnetické žiarenie s PC, TV, spotrebičov, rádioaktivitu a pod.. Negatívne externé žiarenie, ktoré pôsobí na psycho-fyzickú vyrovnanosť človeka, je vo veľkej miere generované umelými materiálmi.

 

Drevo, ako 100% prírodný materiál vnáša do domu pozitívnu energiu prírody. Nenabíja sa statickou energiou a pohlcuje negatívne žiarenie a vlnenie, čo priaznivo pôsobí na zdravie a psychiku človeka. Tieto vlastnosti tiež spôsobujú, že v miestnostiach sa nevíri prach.

 

Ďalej má drevo vynikajúce tepelné (parketová podlaha je teplá v zime a chladná v lete) a zvukové izolačné vlastnosti (tlmí zvuky pochádzajúce zvnútra aj zvonka).

 

Medzi ďalšie kvality patrí celková odolnosť tohto materiálu, čo zaručuje dlhú životnosť parketovej podlahy v domácnostiach ako aj na frekventovaných verejných miestach (múzeá, zámky, kaviarne, galérie...). Údržba a čistenie parketovej podlahy je praktická a ľahká, v prípade opravy stačí vymeniť iba zničenú časť namiesto celej podlahy.

 

Drevo tiež filtruje vzduch a má schopnosť regulovať vlhkosť vzduchu, čo v interiéri zaručuje dobrú mikroklímu. V neposlednom rade má vysoko estetický vzhľad a je veľmi dobre kombinovateľné s ďalšími prírodnými materiálmi ako kameň, kov, sklo, koža apod.

 

Voľba drevenej parketovej podlahy prináša možno vyššie počiatočné náklady, na druhej strane určite oceníte všetky jej úžitkové vlastnosti v kombinácii s dlhou životnosťou (v mnohých prípadoch niekoľko generácií). Naproti tomu sú podlahy z umelých materiálov možno na začiatku lacnejšou alternatívou, tá sa ale v konečnom dôsledku nemusí ukázať ako správna, vzhľadom na problematické opravy, veľmi krátku životnosť, vysokú hlučnosť, dunenie...

 

Hlavné argumenty pre drevenú parketovú podlahu sú:

  • Vyžaruje pozitívnu energiu prírody, čím pôsobí priaznivo na zdravie
  • Má vynikajúce tepelné a zvukové izolačné vlastnosti
  • Pri minimálnej údržbe má veľmi dlhú životnosť
  • Filtruje vzduch a reguluje vlhkosť vzduchu
  • Je vysoko estetické
  • Nenabíja sa statickou energiou a pohlcuje nagatívne žiarenie a vlnenie
  • Drevo je ekologický a ľahko obnoviteľný materiál, ktorý nezaťažuje životné prostredie